tel 504 230 328

Z usług taksówkarskich obecnie korzysta większość osób. Jest to jeden z najbardziej komfortowych i najszybszych środków transportu, przy stosunkowo korzystnej cenie. Sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach, kiedy dojazd w konkretne miejsce jest mocno utrudniony, lub kiedy pojawi się konieczność przewiezienia ze sobą zwierzęcia, lub bagażu. To, ile będzie kosztował dany kurs, zależy od kilku czynników.

Co wpływa na koszt przejazdu taksówką?

Większość firm taksówkarskich korzysta z taksometrów. Jest to urządzenie, które montuje się w samochodzie, a jego głównym zadaniem jest obliczanie należności za każdy kurs. Opłata naliczana jest na podstawie taryfy czasowej lub drogowej. W przypadku, kiedy taksówka porusza się w tempie poniżej 20 kilometrów na godzinę, opłata naliczana jest według taryfy czasowej. Jeżeli pojazd jedzie szybciej, obowiązuje taryfa związana z liczbą przebytych kilometrów.

Na to, ile wyniesie opłata za kurs taksówką, ma wpływ także lokalizacja. W miastach kursy mogą być nieco droższe niż w mniejszych miejscowościach. Kolejnym parametrem wpływającym na cenę jest opłata początkowa. Związana jest z opłaceniem miejsca w taksówce, a także pierwszego przejechanego kilometra. To, ile wyniesie, zależy przede wszystkim od firmy. Często bardziej opłacalne jest zamówienie taksówki przez telefon. W przypadku, kiedy miejsce odbioru pasażera jest sporo oddalone od postoju taksówki, należy liczyć się z wyższym kosztem.

Na wysokość opłaty za przejazd taksówką bardzo duży wpływ ma to gdzie i o jakiej porze się jedzie. W wielu miejscach można spotkać się z taryfami, w których określone są godziny, dni oraz strefy obowiązywania konkretnego cennika. Kursy nocne, w weekendy i do bardziej oddalonych stref miasta są bardziej kosztowne niżeli przejazdy w tygodniu i w ciągu dnia. Kolejną opłatą, o której należy pamiętać, jest koszt postoju. W sytuacji, kiedy auto stoi w korku, lub kierowca czeka na pasażera, doliczany jest ten rodzaj opłaty. W wielu przypadkach skorzystanie z usług mniejszych firm taksówkarskich jest bardziej opłacalne, ponieważ cena jest korzystniejsza, istnieje również możliwość negocjacji.